--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


 cpu چیست؟ چگونه کار می کند؟  (بخش دوم  کش ) 0

cpu چیست؟ چگونه کار می کند؟ (بخش دوم کش )

حافظه نهان یا کَش (Cache) قسمتی است که داده‌ها را به صورت موقتی برای پردازش سریع‌تر نگه می‌دارد. این قسمت می‌تواند به سرعت به درخواست‌های برپدازشی پاسخ دهد و داده‌ها را برای اجزای مختلف (نرم افزاری یا سخت افزاری) کامپیوتر آماده کند.استفاده از کش تاخیر را کاهش می‌دهد. وقتی پردازنده می‌خواهد داده‌ای را از حافظه اصلی (حافظه‌موقت) بخواند ابتدا چک می‌کند که آن در کش موجود باشد در غیر این صورت به سراغ حافظهٔ اصلی می‌رود. اکثر کامپیوترهای امروزی حداقل دو کش دارند:یک کش دستورات برای افزایش سرعت واکشی دستورات و یک کش داده برای افزایش سرعت خواندن و ذخیره داده‌ها.

برچسب ها: chash , حافظه کش در cpu , cpu , کش

cpu چیست؟ چگونه کار می کند؟ (بخش اول) 0

cpu چیست؟ چگونه کار می کند؟ (بخش اول)

سی‌پی‌یو(cpu)  یا پردازنده (Process) ، یکی از اجزاء رایانه می‌باشد که فرامین و اطلاعات را مورد پردازش قرار می‌دهد. واحدهای پردازش مرکزی ویژگی پایه‌ای قابل برنامه‌ریزی‌شدن را در رایانه‌های دیجیتال فراهم می‌کنند، و یکی از مهم‌ترین اجزاء رایانه‌ها هستند. یک پردازندهٔ مرکزی، مداری یکپارچه می‌باشد که معمولاً به عنوان ریزپردازنده شناخته می‌شود. امروزه عبارت CPU معمولاً برای ریزپردازنده‌ها به کار می‌رود.

برچسب ها: cpu , cpu چیست؟ , سی پی یو

تحلیل و بررسی ویندوز ۱۰ – بخش اول 0

تحلیل و بررسی ویندوز ۱۰ – بخش اول

ویندوز ۱۰ ، چند مدتی است که از نشرش میگذرد و آپدیت های کوچک و بزرگی نیز تا به حال عرضه شده است. حال که این نسخه از ویندوز تقریبا از خامی در آمده است ، تیم الفکام ، تصمیم به بررسی ویندوز ۱۰ نموده تا اگر هنوز شما نمیدانید که این نسخه چه ویژگی هایی دارد ، با شناخت کامل تصمیم خود را برای کوچ کردن یا ماندن در نسخه های پیشین بگیرید. در ادامه با دیجیابیت همراه باشید.

برچسب ها: ویندوز 10 , ویندوز , نقد و بررسی ویندوز 10 , تحلیل و بررسی ویندوز 10 , نقد , نقد و بررسی , تحلیل , تحلیل و بررسی , بررسی