--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


گوگل به پرداخت جریمه سنگین در روسیه محکوم شد

گوگل به پرداخت جریمه سنگین در روسیه محکوم شد

براساس تازه ترین گزارش ها از روسیه، شرکت گوگل به پرداخت جریمه ای معادل 6.8 میلیون دلار محکوم شده است. این حکم پس از آن صادر شده که سازمان نظارت بر رقابت روسیه تشخیص داده گوگل از جایگاه برتر اندروید در بازار این کشور سوء استفاده می کند.

 

مشکلات گوگل در روسیه از سال گذشته و زمانی آغاز شد که موتور جستجوی روسی یاندکس از این شرکت به اتهام رقابت ناسالم شکایت کرد. یاندکس خواستار این بود که بتواند سرویس ها و اپلیکیشن هایش را به طور پیش فرض روی گوشی های اندرویدی که در روسیه به فروش می رسند نصب کند. حال حکم نهایی صادر شده و گوگل مقصر شناخته شده است. این شرکت در واکنش به محکومیت خود در روسیه گفته:

 

هشدار پرداخت جریمه را از سازمان نظارت بر رقابت روسیه دریافت کرده ایم و پیش از برداشتن گام بعدی، همه جوانب را بررسی خواهیم کرد.

 

 


شاید بتوان گفت که جریمه 6.8 میلیون دلاری اصلا رقم بزرگی برای گوگل نیست، اما این جریمه تنها بخشی از مشکلاتی است که گوگل در روسیه با آنها دست به گریبان است. و البته داستان فقط محدود به روسیه نیست.
چند ماه پیش بود که اتحادیه اروپا ادعا کرد گوگل از جایگاه اندروید به نفع تبلیغ اپلیکیشن هخای موبایلی خودش استفاده می کند.

 


سیاست کاری گوگل همواره به این شکل بوده که سیستم عامل اندروید را به طور رایگان در اختیار تولید کنندگان گوشی های هوشمند قرار می دهد، اما در عین حال محدودیت های سنگینی را روی اپلیکیشن هایی که به طور پیش فرض روی گوشی های نصب می شوند اعمال می کند. تولید کنندگان گوشی های هوشمند مجاز هستند که اندروید را طبق سلیقه خود تغییر داده و آن را به مشتریان خود عرضه کنند، چرا که اندروید پروژه ای با منبع باز است، اما محدودیت ها در زمینه ارائه اپلیکیشن های پیش فرض همچنان با قدرت اعمال می شوند و این همان بهانه ای است که گوگل بارها توسط آن به پرداخت جریمه محکوم شده است.

 

 

منبع: techshot

برچسب ها: google , گوگل , android , روسیه


نظرات

نکته :
- نظرات شما ممکن است پس از تائید مدیر نمایان شود.
- لطفا از زبان پارسی برای نظر دادن استفاده کنیدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA Image Reload Image